Rozwój firmy w nieustannie zmieniającym się otoczeniu jest ogromnym wyzwaniem. Z profesjonalnym i pracowitym zespołem staje się przyjemnością. 

Mamy odwagę, wiedzę, doświadczenie i wizję. Bardzo cenimy te wartości, aczkolwiek byłyby one niczym bez charyzmy, pokory, chęci doskonalenia i otwartości na nowe wyzwania.

Anna Ruge, Przemysław Ruge, Marek Ziębicki

Zarząd Novacode sp. z o.o.

O Novacode

Novacode nie jest typową drukarnią etykiet.  Pod jednym dachem łączymy produkcję zarówno kolorowych etykiet dekoracyjnych, jak i bardzo zaawansowanych etykiet specjalistycznych. Nie jest to łatwe zadanie i wymaga od nas skupienia i nieustającego doskonalenia. Niemniej jednak, doświadczenie, które zdobywamy od 2004 roku w pracy z różnymi branżami, daje nam możliwość rozwijania umiejętności i tworzenia bardzo zaawansowanego systemu produkcyjnego, pozwalającego na realizację trudnych, wyszukanych i bardzo wymagających projektów.

Nasza produkcja jest wyposażona w pełni kompatybilne maszyny fleksograficzne MarkAndy P5 z systemem 100% inspekcji druku EyeC.  Daje nam to ogromny komfort, ponieważ możemy zachować ciągłość i bezpieczeństwo dostaw do naszych Klientów. Mamy również możliwość druku cyfrowego HP Indigo. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasi Klienci mogą zamawiać nieduże nakłady bez ponoszenia dodatkowych kosztów polimerów do druku. Posiadamy własne profesjonalne laboratorium do badania materiałów i etykiet na oklejonej powierzchni. Mamy również laboratorium farbowe, gwarantujące utrzymanie powtarzalności kolorów. 

Mamy bardzo mądry zespół, ogromne możliwości technologiczne, wiedzę, doświadczenie, a przede wszystkim zaangażowanie i chęć, żeby zadbać o naszych Klientów, o wizerunek ich produktów i o bezpieczeństwo łańcucha dostaw.

Satysfakcja klienta,
będąca skutkiem dobrej jakości
naszych wyrobów,
jest dla nas najlepszą oceną
i celem nadrzędnym.

Agata Mościcka
Kierownik Działu Jakości

Praca z ludźmi
jest dla mnie czymś,
co bardzo lubię robić,
zwłaszcza jak widzę
jej pozytywne efekty.

Łukasz Trokowski
Kierownik Produkcji

Co nas wyróżnia?

Profesjonalne laboratorium

W firmie działa profesjonalnie wyposażone laboratorium do badania surowców i gotowych produktów. Tworząc laboratorium wzorowaliśmy się na rozwiązaniach stosowanych u największych producentów materiałów samoprzylepnych. Przy pomocy specjalnych urządzeń mamy możliwość wykonania badań ścieralności, siły klejenia i wytrzymałości materiału. Komora klimatyczna wyposażona w specjalną lampę UV umożliwia symulowanie procesu starzenia się etykiet i weryfikacji odporności etykiet na temperaturę i wilgotność. Optyczny konturograf przeprowadza natychmiastowy i niezwykle precyzyjny pomiar konturu, profilu, pomiar płaskości, chropowatości poziomu zużycia lub porównuje skany trójwymiarowe z plikami CAD.

5 profesjonalne laboratorium

Rozbudowany system kontroli jakości

Współpracując z różnymi branżami musimy ciągle usprawniać nasze procesy tak, żeby spełnić nawet najbardziej zaawansowane wymagania jakościowe. Jakość naszych produktów jest kontrolowana i monitorowana na każdym etapie wytwarzana. Posiadamy system identyfikacji, umożliwiający śledzenie użycia narzędzi, przepływu materiałów, półproduktów i produktów. Produkcja działa w oparciu o kontrolę systemu EyeC, który pozwala na bieżąco monitorować i porównywać produkcję w toku z zadanym wzorem.  Działamy w oparciu o Zintegrowany System Zarządzania Jakości 9001:2015. Dbając o środowisko wdrożyliśmy system umożliwiający kontrolę łańcucha dostaw w przemyśle drzewno-papierniczym. Uzyskaliśmy certyfikat FSC.

Kompatybilny park maszynowy

Jako profesjonalna drukarnia etykiet nie tylko dbamy o jakość dostarczanych produktów, lecz również o możliwość zapewnienia klientom bezpieczeństwa łańcucha dostaw. Doskonale wiemy, że materiały opakowaniowe i etykiety samoprzylepne są istotnym elementem logistyki produktu.
Bardzo dbamy o to, żeby nasz park maszynowy był kompatybilny i w każdej nieprzewidzianej sytuacji dawał nam możliwość zabezpieczenia ciągłości dostaw u naszych klientów.

Drukarnia

W naszej drukarni wykorzystujemy najbardziej nowoczesne technologie do produkcji etykiet samoprzylepnych. Mamy zarówno wiedzę, jak i możliwości technologiczne do wykonania dowolnego rodzaju zdobień.

Druk fleksograficzny

Etykiety kolorowe są drukowane na w pełni kompatybilnych nowych maszynach Mark Andy. Istnieje możliwość zadruku do 10 kolorów w jednym cyklu produkcyjnym. Maszyny są wyposażone w system 100% kontroli jakości EyeC, specjalistyczne moduły do produkcji etykiet peel-off, stacje do laminowania, nakładania cold-stampingu i rozwarstwiania surowca do zadruku od strony kleju.

Druk cyfrowy

Rozwiązania dostępne dla maszyny HP Indigo 6900 znacznie poszerzyły naszą ofertę. Druk cyfrowy umożliwił produkcję krótkich serii etykiet bez dodatkowych kosztów polimerów. Niezwykłą zaletą etykiet cyfrowych jest to, że każda etykieta może być inna, niepowtarzalna. Różnić się może tylko jeden element, tło lub cała grafika – wszystko zależy od wizji osoby, projektującej opakowania.

Sitodruk

Etykiety kosmetyczne i etykiety do farmacji często wymagają zastosowania metody sitodruku. Chodzi nie tylko o efekty wizualne i piękne wyeksponowanie kolorów na przeźroczystym lub ciemnym tle. Sitodruk również poprawia czytelność tekstu, a zastosowanie specjalnego lakieru pozwala na zadruk wypukłych oznaczeń ostrzegawczych. 

Zdobienie etykiet

Etykiety laminowane i lakierowane są najczęściej wybieraną formą zabezpieczania zadruku. Warto jednak pamiętać o niezwykłych efektach, które można uzyskać przy pomocy łączenia różnego rodzaju laminatów z lakierami strukturalnymi. Dodając do tego embossing (tłoczenie), cold stamping lub kolorowy hot-stamping jesteśmy w stanie uzyskać bardzo ciekawy efekt dekoracyjny. Mamy możliwości produkcyjne, wiedzę i doświadczenie w takich realizacjach i potrafimy wyprodukować ozdobną i gustowną etykietę. 

Certyfikaty

Jakość wykonywanej przez nas pracy stanowi ogromną wartość naszej działalności
Stawiamy na jakość naszego codziennego funkcjonowania i na jakość naszej produkcji

CERTYFIKAT ISO 9001-2015

CERTIFICATE ISO 9001-2015

CERTYFIKAT FSC®

(numer licencji FSC-C 141266) Novacode

certyfikat rafnxt+

RAFNXT+ diploma converter Novacode Sp. z o.o.