Przetwórstwo tworzyw sztucznych

                    

Wdrożenie

Uruchomienie drukarko-etykieciarki CAB Hermes+ w środowisku produkcyjnym w celu zoptymalizowania kosztów etykietowania i zachowania wysokiej jakości znakowania.

Dedykowany zakład produkcyjny

Rozwiązanie dedykowane jest do zakładów zajmujących się produkcją przedmiotów z tworzyw sztucznych w których występuje zautomatyzowany proces wyciągania produktów z form wtryskowych. Uruchomienie systemu drukowania i etykietowania możliwe jest w przypadku większości produktów wykonywanych z różnorodnych surowców, takich jak: polipropylen, poliester czy tworzywa kompozytowe np. z dodatkiem włókna szklanego.

Proponowane rozwiązanie

Zestawy drukująco-etykietujące CAB Hermes+ charakteryzują się kompaktową budową, łatwą konfiguracją i jednocześnie dużą wytrzymałością, niezbędną do pracy w typowo produkcyjnym środowisku. Kompletne urządzenie charakteryzuje się cechami i możliwościami jak:

  • Zaawansowane możliwości podłączenia na poziomie portu wejść/wyjść - kompletna kontrola sterowania urządzeniem przez maszynę lub sterownik PLC oraz możliwość otrzymywania zwrotnych sygnałów dotyczących statusu urządzenia takich jak kończące się materiały czy błąd pracy i zatrzymanie.
  • Niezawodność etykietowania - budowa urządzenia gwarantuję skuteczne pobranie i naklejenie etykiety na produkt. W przypadku błędu w procesie pobierania etykiety, kontrola podciśnienia stopki etykietującej wykrywa nieprawidłowe położenie etykiety lub jej brak i generuje odpowiedni sygnał na porcie wejścia/wyjścia.
  • Druk z pamięci drukarki - drukarka może przechowywać w pamięci wiele projektów etykiet, które mogą być zdefiniowane dla różnych rozmiarów i typów etykiet. Projekty mogą zawierać zmienne daty, zarządzane przez drukarkę lub numery seryjne uzupełniane przed drukiem etykiet.
  • Oszczędność taśmy termotransferowej - w przypadku stosowania etykiet zadrukowanych w drukarni, opcja oszczędności gwarantuje tylko niewielkie zużycie taśmy przeznaczonej na zadrukowanie numeru seryjnego czy daty.
  • Możliwość zastosowania różnych rozdzielczości druku, dostosowanych do pożądanej jakości wydruku. Istnieje możliwość wyboru 203, 300 lub 600 dpi.
  • Mobilność - możliwość montażu urządzenia na mobilnym statywie, umożliwiającym transport i pracę z różnymi maszynami produkcyjnymi w zakresie 1 hali.

Wdrożenie urządzenia obejmuje doradztwo, dopasowanie, dostawę oraz szkolenie z zakresu obsługi. W czasie eksploatacji urządzenia, może być świadczony serwis i konserwacja w celu utrzymania urządzenia w dobrym stanie technicznym i wizualnym.

Przykładowa konfiguracja 

Rodzaj produktu powierzchnia płaska, produkt zatrzymany
Drukarka etykiet      CAB Hermes+4L
Aplikator etykiet CAB typ 4014L-400
Stopka etykietująca    Dostosowany do rozmiaru etykiety
Statyw mocujący Mobilny / regulacja pionowa 500 mm